FOT. ZUMAPRESS.com / NEWSPIX.PL
July 20, 2016 - Finhaut-Emosson, SWITZERLAND - Colombian Jarlinson Pantano of IAM Cycling pictured in action during the seventeenth stage at the 103rd edition of the Tour de France cycling race, 184,5 km from Bern to Finhaut-Emosson, Switzerland, on Wednesday 20 July 2016. This year's Tour de France takes place from July 2nd to July 24th. BELGA PHOTO DAVID STOCKMAN (Credit Image:  David Stockman/Belga via ZUMA Press) 
FOT. ZUMAPRESS.com / NEWSPIX.PL

POLAND ONLY !!!
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ZUMAPRESS.com / NEWSPIX.PL
Rewelacja Tour de France jedzie na igrzyska
Jarlinson Pantano zastąpi Nairo Quintanę w olimpijskiej ekipie Kolumbii w kolarstwie szosowym. Będzie jednym z pięciu reprezentantów tego kraju w wyścigu ze startu wspólnego.
Tomasz Kawczyński
27 lipiec, 2016 22:24

 

Quintana – trzeci kolarz zakończonego w niedzielę Tour de France – z przyczyn zdrowotnych zrezygnował z wyjazdu do Rio. Miał być liderem Kolumbijczyków, ale po wynikach ostatnich testów doszedł do wniosku, że powinien się wycofać i skupić na przygotowaniach do Vuelta a España.

Początkowo wydawało się, że kolarza Movistaru zastąpi jego kolega z zespołu Winner Anacona, ale ostatecznie szefostwo reprezentacji postawiło na jeżdżącego na co dzień w IAM Cycling Jarlinsona Pantano.

27-latek ze znakomitej strony pokazał się w czasie “Wielkiej Pętli”. Po ograniu na ostatnich metrach Rafała Majki triumfował na 15. etapie z metą w Culoz. Był później dwukrotnie na drugim miejscu na górskich odcinkach z metą w Finhaut-Emosson i Morzine. Zakończył Tour na 19. pozycji w generalce i 3. w klasyfikacji górskiej.

W tym sezonie Pantano nieźle jeździł też na wyścigach w Portugalii (8. w Volta ao Algarve) i Szwajcarii (etapowe zwycięstwo i 4. lokata w generalce Tour de Suisse).

Ukształtowanie olimpijskiej trasy powinno sprzyjać dobrze czującym się w górskim terenie Kolumbijczykom. Poza Pantano pojadą Esteban Chaves, Sergio Henao, Miguel Ángel López i Rigoberto Urán.

Cztery lata temu to właśnie Urán zdobył srebrny medal, przegrywając jedynie z Aleksandrem Winokurowem.