Fot. Polski Związek Tenisowy fanpage
pzt_matkowski_fanpage
Fot. Polski Związek Tenisowy fanpage
Roland Garros: Do kolejnej rundy awansował tylko Kubot
Dziś w turnieju wzięło udział aż czterech naszych reprezentantów. Niestety tylko jednemu udało się zwyciężyć. Honor naszego tenisa dzielnie bronił Łukasz Kubot.
Dyscyplinę wspiera:
Jarosław Więcławski
26 maj, 2016 23:05
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Polak w parze z Austriakiem Alexandrem Peyą pewnie pokonał duet chorwacko-indyjski 6:1, 6:2. Jutro ich przeciwnikami będą Amerykanin Nicholas Monroe i Nowo Zelandczyk Artem Sitak. Już w pierwszej rundzie z turniejem pożegnał się Mariusz Fyrstenberg, który wraz z Meksykaninem Santiago Gonzalezem już na starcie musiał się zmierzyć z Mike’em i Bobem Bryanami. Amerykanie pewnie wygrali 2:0. Awansu nie uzyskała także Klaudia Jans-Ignackik, grająca w parze ze Szwajcarką Xenią Knoll. Zawodniczki przegrały z Marianą Lucic-Baroni i Aleksandrą Krunic 1:2.

W czwartek w turnieju w mikście wystartował także Marcin Matkowski. Rok temu tenisista z Czeszką Lucie Hradecką wystąpił w finale French Open. Tym razem para odpadła już w pierwszej rundzie. Pokonali ich rozstawieni z czwórką Rumun Florin Mergea i reprezentantka Kazachstanu Jarosława Szwedowa.

 

Debel – I runda

Jans-Ignacik/Knoll (SUI) – Krunic (SRB)/Lucic-Baroni (CRO)1:2 (6:2, 1:6, 2:6)

Kubot/Peya (AUT) – Karlović (CRO)/Raja (IND) 2:0 (6:1, 6:2)

Fyrstenberg/Gonzalez (MEX) – Bryan M. (USA)/Bryan B. (USA) 0:2 (2:6, 3:6)

 

Mikst – I runda

Matkowski/Hradecka (CZE) – Szwedowa (KAZ)/Mergea (ROM) 0:2 (4:6, 4:6)