Fot. ETTU
WARSZAWA 24.10.2015 ARENA UESYNOW
TENIS STOLOWY   2015 ITTF WORLD TOUR POLISH OPEN TURNIEJ GLOWNY
NZ  LI QUIAN
FOT MAREK BICZYK NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. ETTU
Rozlosowano pary w turnieju tenisa stołowego
Igrzyska jeszcze na dobre nie ruszyły, ale już wiadomo, że łatwo nie będą mieli na nich polscy tenisiści stołowi. Obie nasze drużyny w 1/8 finału trafiły na ekipy z Japonii.
Dyscyplinę wspiera:
Jarosław Więcławski
3 sierpień, 2016 22:47

Panie zmierzą się z aktualnymi wicemistrzyniami olimpijskimi oraz drugą drużyną mistrzostw świata. Panowie – tylko z wicemistrzami globu. Znani są również przeciwnicy naszych zawodników, którzy wystąpią w singlu. W pierwszej rundzie Katarzyna Grzybowska-Franc spotka się z reprezentantką Indii – Maniką Batrą. Jeśli Polka wygra, w kolejnym spotkaniu czeka na nią Song I Kim z Korei Północnej.

Od drugiej rundy walkę rozpocznie Li Qian. Nasza doświadczona olimpijka spotka się na początku z Moumą Das z Indii lub Rumunką Danielą Dodean Monteiro. Poprzeczka w trzeciej rundzie będzie zawieszona wyżej – tam czeka Japonka Ai Fukuhara. Jeszcze trudniej na tym etapie będzie miała Grzybowska, która w przypadku awansu zmierzy się również z Japonką – Kasumi Ishikawa.

Od pierwszej rundy zmagania rozpocznie Jakub Dyjas. Polak zagra ze zwycięzcą spotkania Marcelo Aguirre (Paragwaj) – David Powell (Australia). Obaj rywale są znacznie niżej notowani. W drugiej rundzie na Polaka czeka Rosjanin Aleksander Szibajew, a ewentualnie w trzeciej Niemiec Timo Boll. Obaj rywale będą poważnymi przeszkodami. W drugiej rundzie pierwsze spotkanie rozegra Zengyi Wang. Spotka się z Irańczykiem Noshadą Alamiyanem lub ze Słoweńcem Bojanem Tokiciem. Jeśli wygra, zagra z Portugalczykiem Tiago Apolonią.