FOT. TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
RIO DE JANEIRO, 07.08.2016
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE RIO 2016, RIO 2016 OLYMPIC GAMES , WYSCIG KOLARSKI ZE STARTU WSPOLNEGO KOBIETY
N/Z. PIOTR WADECKI, KATARZYNA NIEWIADOMA 
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
Skład reprezentacji Polski na ME w kolarstwie szosowym
Od 14 do 18 września we francuskim Morbihan-Bretagne zostaną rozegrane mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym. W imprezie rozgrywanej pod egidą UEC po raz pierwszy odbędą się wyścigi elity kobiet i mężczyzn. Na starcie zobaczymy również juniorów oraz młodzieżowców.
Tomasz Kawczyński
7 wrzesień, 2016 10:21

Tegoroczny czempionat miał początkowo odbywać się w Nicei. W związku z zagrożeniem terrorystycznym zdecydowano się początkowo na całkowite odwołanie imprezy. Ostatecznie przeniesiono ją do Bretanii.

W kategorii seniorów Piotr Wadecki powołał sześciu zawodników. Karol Domagalski, Michał Gołaś, Łukasz Owsian, Maciej Paterski i Łukasz Wiśniowski pojadą w wyścigu ze startu wspólnego. W jeździe indywidualnej na czas zobaczymy także Marcina Białobłockiego.

Wśród pań w obu specjalnościach zaprezentują się Katarzyna Pawłowska, Nikol Płosaj i Alicja Ratajczak. Tylko ze startu wspólnego pojadą Paulina Brzeźna-Bentkowska, Eugenia Bujak, Małgorzata Jasińska, Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta oraz Ewelina Szybiak.

W kadrze znalazło się poza tym sześciu kolarzy w kategorii U-23: Alan Banaszek, Piotr Brożyna, Mateusz Grabis, Przemysław Kasperkiewicz, Michał Paluta, Szymnn Rekita, sześciu juniorów: Wojciech Bystrzycki, Jakub Jąkała, Mateusz Kostański, Piotr Pękala, Filip Maciejuk, Szymon Tracz oraz pięć juniorek: Aurela Nerlo, Karolina Perekitko, Wiktoria Pikulik, Nikola Różyńska, Ewelina Sikora.

Mistrzostwa rozpoczną się od juniorskich czasówek (14 września). Elita kobiet wystartuje 15 i 17, a mężczyzn 15 i 18.