Fot. Facebook/Eri Tosaka
eri tosaka
Fot. Facebook/Eri Tosaka
Środa w Rio – sesja popołudniowa
Wyśmienity dzień japońskich zapaśniczek, które wygrały wszystkie środowe finały. Historyczny sukces odniosła Kaori Icho. Do złotych medali z Aten, Pekinu i Londynu dołożyła kolejny krążek z najcenniejszego kruszcu. Europa ma brąz w tenisie stołowym. Niemcy w meczu o trzecie miejsce turnieju drużynowego pokonali Koreańczyków.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
18 sierpień, 2016 1:13

Badminton

gra mieszana: Złoto Tontowi Ahmad i Liliyana Natsir/Indonezja, Srebro Chan Peng Soon i Goh Liu Ying/Malezja, Brąz Zhang Nan i Zhao Yunlei/Chiny

Indonezja sięgnęła po siódme złoto olimpijskie w badmintonie. Tylko przedstawiciele tej dyscypliny wygrywali dla tego kraju na igrzyskach. Para Ahmad/Natsir w decydującym spotkaniu pokonała 2-0 (14, 12) Malezyjczyków, którzy w ćwierćfinale wyeliminowali Roberta Mateusiaka i Nadieżdę Ziębę.

Zapasy styl wolny

48 kg kobiet: Złoto Eri Tosaka/Japonia, Srebro Marija Stadnik/Azerbejdżan, Brąz Sun Yanan/Chiny oraz Elica Jankowa/Bułgaria

Trzykrotna mistrzyni świata w dobrym stylu sięgnęła po olimpijskie złoto. W finałowej walce Tosaka pokonała 3-2 wicemistrzynię igrzysk w Londynie. Stadnik w ćwierćfinale pokonała Iwonę Matkowską. Polka przegrała w repasażu z Patricią Bermúdez i została sklasyfikowana na siódmej pozycji.

58 kg kobiet: Złoto Kaori Icho/Japonia, Srebro Waleria Kobłowa/Rosja, Brąz Marwa Amri/Tunezja oraz Sakshi Malik/Indie

Japonka Icho miała sporo problemów w finałowej walce, ostatecznie jednak wygrała 3-2 z Rosjanką Kobłową i została pierwszą zapaśniczką z czterema złotymi medalami olimpijskimi. W Atenach, Pekinie oraz Londynie triumfowała w kategorii 63 kg. 32-latka ma jeszcze na koncie dziesięć tytułów mistrzyni świata.

69 kg kobiet: Złoto Sara Dosho/Japonia, Srebro Natalia Worobiowa/Rosja, Brąz Elmira Syzdykowa/Kazachstan oraz Jenny Fransson/Szwecja

21-letnia Dosho wcześniej zdobywała srebro i brąz na mistrzostwach świata. W 1/8 finału pokonała pogromczynię Agnieszki Wieszczek-Kordus, Turczynkę Buse Tosun. Finał przeciwko mistrzyni olimpijskiej z Londynu w kat. 72 kg nie szedł po jej myśli, ale w ostatnich sekundach wyrwała zwycięstwo.

Boks

69 kg mężczyzn: Złoto Danijar Jeleussinow/Kazachstan, Srebro Shakhram Giyasov/Uzbekistan, Brąz Souleymane Cissokho/Francja oraz Mohammed Rabii/Maroko

Kazach w finałowym pojedynku pokonał 3-0 pięściarza z Uzbekistanu. Jeleussinow to aktualny wicemistrz świata oraz złoty medalista MŚ 2013. Cztery lata temu w Londynie zatrzymał go w ćwierćfinale Włoch Vincenzo Mangiacapre. Teraz 25-latek nie miał już sobie równych.

Tenis stołowy

W spotkaniu o brąz turnieju drużynowego mężczyzn Niemcy pokonali 3-1 Koreę Południową. Rywalizacja zaczęła o zwycięstwa Jung Young-sika nad Bastianem Stegerem (3-2). Później jednak Dimitrij Ovtcharov pokonał Joo Sae-hyuka (3-2), a Steger wspólnie z Timo Bollem ograli Junga z Lee Sang-su (3-2).

Trzecie miejsce zapewnił swojej ekipie Boll wygrywając 3-0 z Joo. Dla jednej z legend niemieckiego ping ponga to trzeci drużynowy medal Igrzysk Olimpijskich.

Finał w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego o godz. 00:30.