Fot, Marek Biczyk/newspix.
ZURICH 15.08.2014
LEKKOATLETYKA 22 MISTRZOSTWA EUROPY EUROPEAN ATHLETICS CHAMPIONNSHIP
NZ GRZEGORZ SUDOL
FOT MAREK BICZYK NEWSPIX
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot, Marek Biczyk/newspix.
Szesnastu polskich chodziarzy jedzie do Włoch na DMŚ
I Drużynowe Mistrzostwa Świata w Chodzie Sportowym pod egidą IAAF odbędą się  już w ten weekend. W stolicy Italii Polacy są w stanie powalczyć o przynajmniej kilka dobrych rezultatów. Z zaciekawieniem będziemy obserwowali nie tylko naszych seniorów, ale i kolejnych następców wielokrotnego mistrza olimpijskiego i świata Roberta Korzeniowskiego.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Więcławski
5 maj, 2016 22:24

Skład naszej reprezentacji liczy szesnaście osób. Włoska impreza jest nową w kalendarzu światowej federacji LA. To kolejny pomysł środowiska na propagowanie tej konkurencji. DMŚ odbędą się w zamian Pucharu Świata, który rozgrywany był od 55 lat.

Kto będzie nas reprezentował w Rzymie? W rywalizacji na dystansie 20 kilometrów wystąpią Rafałowie Augustyn i Fedaczyński, Dawid Tomala i Jakub Jelonek. Na królewskim dystansie 50 kilometrów swoich sił spróbują Grzegorz Sudoł, Rafał Sikora i Damian Błocki.

Wśród pań na 20 kilometrów rywalizowały będą w biało-czerwonych barwach Paulina Buziak, Katarzyna Golba, Monika Kapera, Agnieszka Szwarnóg i Katarzyna Zdziebło.

W stolicy Włoch zaprezentują się także nasi juniorzy, którzy przygotowują się do MŚJ, które już w lipcu zaplanowane są w Bydgoszczy. Młode pokolenie naszych chodziarzy reprezentowali będą Zofia Kreja i Olga Niedziałek oraz Arkadiusz Drozdowicz i Łukasz Niedziałek.

 

Poniżej prezentujemy program weekendowych zawodów:

7 maja:

9:30 – Chód na 10 km K U20

10:35 – Chód na 10 km M U20

16:30 – Chód na 20 km M

18:15 – Chód na 20 km K

8 maja:

9:00 – Chód na 50 km

Zachęcamy do kibicowania naszym zawodnikom.