ROME, ITALY - MAY 12: Roger Federer of Switzerland in action against Dominic Thiem (not seen) of Austria during the men's single match at BNP Paribas Roma Cup Tennis tournament at Foro Italico in Rome, Italy on May 12, 2016. Claudio Pasquazi / Anadolu Agency

call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Szwajcarzy poza turniejem w Rzymie
Roger Federer i Stanislas Wawrinka przegrali swoje spotkania w 1/8 turnieju w Rzymie.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
13 Maj, 2016 15:39
W kategoriach: Dyscypliny Tenis ziemny

Dużym zaskoczeniem może być przede wszystkim porażka Wawrinki, który w 1/8 mierzył się z Argentyńczykiem Juanem Monaco. Szwajcar co prawda wygrał pierwszego seta w tie-breaku, ale w kolejnych dwóch partiach lepszy okazał się 114 w rankingu ATP Monaco.

Nie podołał również Roger Federer. Uważany przez niektórych za najlepszego zawodnika w historii tenisa ziemnego przegrał w dwóch setach z Austriakiem Dominiciem Thiem (13) (6:7 [2:6], 4:6).

Pewnie kolejne przeciwniczki pokonują faworytki damskiego turnieju – Garbine Muguruza i Serena Williams. Hiszpanka wczesnym rankiem wygrała z Timeą Bacsinszky (7:5, 6:2) i jako pierwsza zawodniczka zameldowała się w półfinale. Serena uporała się wczoraj z rodaczką McHale (7:6 [9:7], 6:1) , a już dziś o godzinie 19:30 rozpocznie spotkanie ze Swietłaną Kuzniecową.