unitedworldwrestling.org
Dagestan
unitedworldwrestling.org
Tak blisko, a tak daleko. Zapaśnik o krok od kwalifikacji do Rio
Polscy zapaśnicy byli bliscy uzyskania kolejnych przepustek do Rio. Krystianowi Brzozowskiemu zabrakło do szczęścia jednego zwycięstwa, a Krzysztofowi Bieńkowskiemu dwóch.
Jarosław Więcławski
8 maj, 2016 19:52
W kategoriach: Aktualności Zapasy

W turnieju w Stambule ostatniego dnia wystartowali mężczyźni w stylu wolnym. Polskę reprezentowało dwóch zawodników – w pozostałych olimpijskich kategoriach zapaśnicy wywalczyli już wcześniej kwalifikacje. W pierwszej rundzie Brzozowski (74 kg) pokonał reprezentanta Haiti. W 1/8 finału był lepszy od zawodnika z Tadżykistanu. Po ciężkiej walce awans do półfinału nasz zapaśnik uzyskał pokonując Daisunga Kima z Korei. Finaliści automatycznie otrzymywali bilet do Rio. Brzozowskiego w decydującej walce pokonał Hiszpan Taimuraz Friev Naskidaeva. Wygrana w spotkaniu o brązowy medal miała w tym turnieju mniejsze znaczenie.

Bieńkowski (57 kg) rozpoczął turniej od 1/8 finału, w której pokonał reprezentanta Szwajcarii. W kolejnej rundzie Polak przegrał z Turkiem i pozostała mu rywalizacja o brązowy medal, który udało mu się wywalczyć. Niestety również jemu podium nie zapewniło wyjazdu na igrzyska. Największe nadzieje medalowe w Rio będziemy wiązać z występem Magomedmurada Gadżijewa (na zdjęciu).

 

57 kg

1/8 finału

Krzysztof Bieńkowski – Randy Vock (SUI) 10-0

1/4 finału

Suleyman Atli (TUR) – Krzysztof Bieńkowski 6-0

 

 

74 kg

Pierwsza runda

Krystian Brzozowski – Asnage Castelly (HAI) 15-4

1/8 finału

Krystian Brzozowski – Azamat Sufiev 7-2

1/4 finału

Krystian Brzozowski – Daisung Kim (KOR) 3-1

1/2 finału

Taimuraz Friev Naskidaeva (ESP) – Krystian Brzozowski (POL) 8-3