FOTO: TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
RIO DE JANEIRO, 13.08.2016
POLSKA - ROSJA , SIATKOWKA
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE RIO 2016 , RIO 2016 OLYMPIC GAMES  
N/Z. Bartosz Kurek (POL)
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
Terminarz reprezentacji Polski w Lidze Światowej 2017
Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) ustaliła terminarz i skład turniejów fazy interkontynentalnej przyszłorocznej edycji Ligi Światowej. Nie ulegnie zmianie system rozgrywek. Polacy wszystkie dziewięć meczów rozegrają w czerwcu.
Tomasz Kawczyński
14 wrzesień, 2016 9:47

Nadal nie wiemy, kto w przyszłym sezonie będzie szkoleniowcem „Biało-czerwonych”. Być może na stanowisku pozostanie Stéphane Antiga. Niewykluczone jednak, że zwycięży opcja argentyńska. „Przegląd Sportowy” niedawno informował o możliwości ponownego zatrudnienia Raúla Lozano, w grę wchodzić ma również Javier Weber.

Udział w LŚ 2017 Polska rozpocznie od turnieju we Włoszech (2-4 czerwca). Oprócz gospodarzy zagra tam z Iranem i Brazylią.

Tydzień później nasi reprezentanci przeniosą się do Bułgarii, by ponownie zmierzyć się z „Canarinhos”, a także Kanadą oraz ekipą gospodarzy.

Na koniec fazy interkontynentalnej (16-18 czerwca) zagramy u siebie (miejsce jeszcze nieustalone). Ponownie naszym rywalem będzie Iran. Przyjadą również reprezentacje Rosji oraz Stanów Zjednoczonych.

W turnieju finałowym (28 czerwca – 1 lipca) zagra sześć zespołów. Według nieoficjalnych informacji faworytem do organizacji Final Six jest Brazylia. Najsłabsza ekipa grupy 1 spadnie do niższej dywizji.

Przypomnijmy, że edycję 2016 wygrała Serbia. Na podium stanęły również Brazylia i Francja. Do II dywizji spadła Australia, a jej miejsce zajęła Kanada.