Fot. Redakcja
DSC_9622
Fot. Redakcja
Trójka polskich lekkoatletów nominowana do nagrody dla zawodnika miesiąca w Europie
Anita Włodarczyk, Kamila Lićwinko i Paweł Fajdek powalczą o tytuł europejskiego lekkoatlety czerwca. Od 2007 roku nagroda przyznawana jest regularnie co miesiąc przez European Athletics.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
3 lipiec, 2016 17:24
W kategoriach: Aktualności Lekkoatletyka

Głosować na Polaków można w mediach społecznościowych związanych z europejską federacją do 4 lipca do południa.

Włodarczyk została nominowana już drugi miesiąc z rzędu. W maju przegrała z holenderską sprinterką Dafna Schippers. Nasza zawodniczka w czerwcu rzuciła 79.61 podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Szczecinie, co jest najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie. Wygrała też mistrzostwa Polski oraz mityngi w Samorínie i Montreuil.

Dla Lićwinko również najbardziej udane były zawody w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Udanym skokiem na 1.99 m awansowała na pierwsze w światowych tabelach. Zdobyła złoto podczas mistrzostw Polski. Uplasowała się na trzecim miejscu podczas zawodów Diamentowej Ligi w Sztokholmie.

Z kolei na MP w Bydgoszczy najlepszy tegoroczny rezultat osiągnął Fajdek (81.87). Poprawił wynik z 5 czerwca, gdy na tym samym stadionie podczas mityngu Bydgoszcz Cup rzucił 81.71 m. W minionym miesiącu triumfował również w Turku i Szczecinie.

W tym roku lekkoatletami stycznia zostali Konrad Bukowiecki i Ewa Swoboda. Wcześniej nagradzani byli Marek Plawgo (wrzesień 2007), Tomasz Majewski (lipiec 2009), Włodarczyk (czerwiec 2010), Henryk Szost (październik 2011), Adam Kszczot (luty 2012), Lićwinko (styczeń 2015) oraz Fajdek (sierpień 2015).

Kontrkandydatami Polaków są Jessica Ennis-Hill, Dafne Schippers i Alina Tałaj oraz Thomas Röhler, Jimmy Vicaut, Renaud Lavillenie i Arthur Abele.