FOT. WOJCIECH FIGURSKI / 058sport.pl/NEWSPIX.PL
PUCK 22.08.2014 
SIATKOWKA PLSK ORLEN LIGA ATOM TREFL SOPOT AKTYWNE LATO Z ATOMOWKAMI WINDSURFING 
WOMEN VOLLEYBALL POLISH LEAGUE CLUB ATOM TREFL SOPOT COMMUNITY WORK MARKETING 
NZ zofia klepacka , pge marketing
FOT. WOJCIECH FIGURSKI / 058sport.pl/NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. WOJCIECH FIGURSKI / 058sport.pl/NEWSPIX.PL
Trwają MP w żeglarstwie. Prowadzą m.in. Klepacka oraz Przybytek z Kołodzińskim
W Gdańsku klasą samą dla siebie w klasie RS:X jest Zofia Noceti-Klepacka. Medalistka z IO w Londynie pewnie prowadzi w zawodach po 6 wyścigach, z których wygrała cztery. Znakomicie w klasie Finn spisuje się Piotr Kula, który okazał się najlepszy we wszystkich 6 rozegranych wyścigach.
Tomasz Więcławski
23 wrzesień, 2016 19:41

Przegląd wyników w mistrzostwach Polski w klasach olimpijskich rozpoczynamy od meldunku z zawodów deskarzy. Wśród panów, pod nieobecność Piotra Myszki, na pierwszym miejscu po 6 rozegranych startach plasuje się Radosław Furmański, reprezentant DKŻ Dobrzyń. Za nim płynie Piotr Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Białorusin Artiom Javadav.

Za Noceti-Klepacką (YKP Warszawa), przewodzącą w stawce deskarek, znajdują się jak na razie Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot)  i Agnieszka Bilska (GKŻ Gdańsk). O tym, że stawka w Polsce w tej klasie jest bardzo mocna może świadczyć dopiero 5. miejsce na tym etapie regat Małgorzaty Białeckiej (SKŻ Ergo Hestia Sopot), olimpijki z Rio de Janeiro.

W klasie Laser Radial świetnie prezentuje się zawodniczka z Białorusi Tatiana Drozdovskaya, która wygrała 5 z 6 wyścigów. Drugie miejsce zajmuje reprezentantka MOS SWW Iława – Agata Barwińska, a trzecie zawodniczka CHKŻ Chojnice – Magdalena Kwaśna. Wśród mężczyzn w Laser Standard pierwsze miejsce zajmuje Kacper Ziemiński (Sejk „Pogoń” Szczecin).

Po wielu latach w krajowej dominacji w klasie Finn Mateusza Kusznierewicza teraz bezsprzecznie najlepszym żeglarzem pływającym na tej łódce w Polsce jest Piotr Kula (GKŻ Gdańsk), który pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrza Polski.

W klasie 49er prowadzą nasi reprezentanci na IO w Rio de Janeiro – Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek (AZS AWFiS Gdańsk).

Mistrzostwa Polski trwają w najlepsze – piszą na swoim profilu na FB Kołodziński i Przybytek. – Za nami 7 wyścigów, każdy wyścig odbył w innych warunkach wiatrowych, wobec czego trzeba było się nagimnastykować, by dojeżdżać z przodu.

O pechu z kolej mogły mówić w jednym z wyścigów olimpijki w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska.

– Dzisiaj pechowo – napisały na FB nasze żeglarki. – Trzeci wyścig dnia zakończyłyśmy już na pierwszym półwietrze gdy zaraz po postawieniu, nasz spinaker rozdarł się na pół. W pozostałych wyścigach 1 i 2 miejsce. Jutro zapowiada się ciekawa walka, bo mamy remis z klubowymi kolegami.

To ostatnie zdanie podkreśla formułę rywalizacji w tej klasie, w której kobiety rywalizują razem z mężczyznami. I tu prowadzą dwie łódki Sejk „Pogoń” Szczecin. Po 7 punktów na koncie mają jak na razie wspomniane Skrzypulec oraz Mrózek-Gliszczyńska, a także Maciej Sapiejka i Adam Krefft.

Zakończenie regat i ostateczne rozstrzygnięcia w weekend.