Fot. ALEKSANDER MAJDANSKI / NEWSPIX.PL
WARSZAWA 12.04.2014 BOKS XXXI MIEDZYNARODOWY TURNIEJ BOKSERSKI FELIKSA STAMMA WALKI FINALOWE 
N.Z FINAL WAGA 91 IGOR JAKUBOWSKI (CZERWONY) PAVEL NIKITAEV (NIEBIESKI) 
FOT. ALEKSANDER MAJDANSKI / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. ALEKSANDER MAJDANSKI / NEWSPIX.PL
Tryc w dramatycznych okolicznościach żegna się z igrzyskami
W turnieju kwalifikacyjnym w Wenezueli wszystko szło po myśli polskiego boksera. Niestety tylko do czasu walki półfinałowej. Choć Polaka miały czekać jeszcze dwa starcia, w czwartek Mateusz Tryc (81 kg) zaprzepaścił szansę wyjazdu do Rio.
Jarosław Więcławski
8 lipiec, 2016 11:47
W kategoriach: Aktualności Boks

W Vargas zawodnik awansował do najlepszej czwórki. Awans z jego kategorii uzyskuje trzech najlepszych bokserów, więc od wyjazdu do Brazylii Tryca dzieliła jedna wygrana. W drugiej rundzie walki z Kolumbijczykiem Juanem Carlosem Carillo Palacio Polak został w 20 sekundzie wyeliminowany przez klasyczny nokaut. W takiej sytuacji lekarz nie może dopuścić do kolejnej walki i automatycznie trzecie miejsce w turnieju zajmie Ukrainiec Denis Solenko.

W finale z Kolumbijczykiem spotka się zawodnik z Kamerunu – Hassan N’Dam Njikam. Stawka pojedynku nie będzie zbyt wielka, ponieważ obaj zawodnicy już mają zapewniony udział w turnieju olimpijskim. W Vargas nie występował żaden inny polski bokser. W Rio zaprezentują się Tomasz Jabłoński (75 kg) i Igor Jakubowski (91 kg, na zdjęciu).