Fot. Zawisza Bydgoszcz kajakarstwo
Zawisza bydgoszcz kajakarstwo
Fot. Zawisza Bydgoszcz kajakarstwo
Udane Mistrzostwa Europy juniorów i U23 kajakarzy
Dziesięć medali z bułgarskiego Plovdiv przywieźli polscy kajakarze. Siedem wywalczyli młodzieżowcy, a trzy dorzucili juniorzy.
Jarosław Więcławski
19 lipiec, 2016 16:49
W kategoriach: Aktualności Kajakarstwo

Na najwyższym stopniu podium W K1 na 200 metrów stanęła Dominika Włodarczyk. Polka pewnie wygrała swoją konkurencję. Na podium może stanąć także podczas Mistrzostw Świata, które będą rozegrane w Mińsku. W Bułgarii młodzieżowcy świętowali też trzy srebra. W K1 na 500 metrów wywalczyła je Anna Puławska. W C4 na 500 metrów na drugim stopniu podium stanęli Aleksander Kitewski, Michał Łubniewski, Marcel Hołdak oraz Arsen Śliwiński. Łubniewski i Śliwiński wyczyn powtórzyli w dwójce. Z kolei Kitewski i Hołdak na dystansie 1000 metrów byli trzeci.

Po brązowym krążku dorzucili jeszcze Dorota Borowska i Wiktor Głazunow w C1 na 500 metrów. Wśród juniorów najlepiej wypadły panie w K2 na 500 metrów oraz panowie w C4 na tym samym dystansie. Srebro zdobyli Helena Wiśniewska i Julia Olszewska oraz Dawid Dziurla, Alan Wiśniewski, Patryk Kowalski i Jakub Bródka. Na trzecim stopniu podium w K2 na 200 metrów stanęli Kamil Tomyślak i Wojciech Tracz.

W Mistrzostwach Europy była możliwość wywalczenia jeszcze lepszych rezultatów. Młodzieżowcy cztery razy przypłynęli do mety na czwartym miejscu. Kolejna szansa na wywalczenie medali już od 28 do 30 lipca w Mińsku, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów i U23.