facebook Łukasza Kubota/ fot. Pavel Lebeda
facebook Łukasza Kubota_pavel_lebeda
facebook Łukasza Kubota/ fot. Pavel Lebeda
US Open: Półfinał US Open nie dla Łukasza Kubota
Polsko-austriacki duet Łukasz Kubot i Alexander Peya przegrali 6:7 (8:10), 7:6 (7:3), 4:6 w ćwierćfinale wielkoszlemowego US Open z hiszpańską parą Pablo Carrena-Busta/ Guillermo Garcia-Lopez.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
8 wrzesień, 2016 12:42
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Przed spotkaniem za faworytów uznawano Kubota i Peya, którzy w Nowym Jorku zostali rozstawieni z numerem 12. Ich rywale nie uzyskali przywileju rozstawienia.

To kort zweryfikował jednak rzeczywistość. Mecz od początku okazał się być bardzo wyrównanym widowiskiem i można było przypuszczać, że o końcowym zwycięstwie mogą zadecydować niuanse. Choć to Hiszpanie jako pierwsi wygrali gema przy serwisie rywali, to polsko-austriacki duet odpowiedział już przy kolejnej okazji. Ostatecznie inauguracyjna odsłona meczu rozstrzygała się w tie-breaku. Ten świetnie rozpoczął się dla Kubota i jego tenisowego partnera. Prowadzili oni już 6:1, co dało im pięć piłek setowych. Niestety, pierwsza nie została wykorzystana. Podobnie było z drugą, trzecią, czwartą i piątą! Gra Kubota i Peya całkowicie stanęła, a Hiszpanie bezwzględnie to wykorzystywali i doprowadzili do swojej pierwszej piłki setowej. Pablo i Guillermo nie wykorzystali jej, podobnie jak drugiej, ale przy trzeciej okazali się skuteczni i zapisali pierwszego seta na swoim koncie.

Druga odsłona meczu również została rozstrzygnięta w tie-breaku. Podobnie jak w poprzednim secie, Kubot i Peya szybko uzyskali przewagę (5:2). Tym razem polsko-austriacka para zachowała zimna krew i wykorzystała już pierwszą piłkę na wygranie drugiego seta.

O awansie do półfinału musiał zadecydować trzeci set. Niestety, już w pierwszym gemie Hiszpanie uzyskali break-pointa. Stratę udało się nadrobić w szóstym gemie (3:3) i wydawało się, że podobnie jak w poprzednich partiach, o zwycięstwie będzie musiał zadecydować tie-break. Inne plany mieli Pablo i Guillermo. W gemie dziesiątym (4:5) udało im się wyjść na prowadzenie 30:40, co dało im pierwszą piłkę meczową. Hiszpanie pokazali 100% skuteczności od razu wykorzystując ją, co dało im awans do półfinału US Open. Tam spotkają się ze swoimi rodakami – Marciem i Feliciano Lopez.