FOT. DANIEL KORDOS / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
2016.09.20 KIELCE PILKA RECZNA HANDBALL PGNIG SUPERLIGA SEZON 2016/2017
VIVE TAURON KIELCE - SPR STAL MIELEC
N/Z  MANUEL STRLEK 
FOTO DANIEL KORDOS / PRESSFOCUS
 / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. DANIEL KORDOS / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
Vive pokonuje Mieszkow Brześć
Jak na obrońcę tytułu przystało - Vive Tauron Kielce pokonał w 1. meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Mieszkow Brześć. Spotkanie wyjazdowe - szczególnie w pierwsze połowie - wcale nie było spacerkiem, ale w decydujących fragmentach polski zespół pokazał wyższą jakość handballa.
Tomasz Więcławski
24 wrzesień, 2016 19:08

Drużyna z Brześcia świetnie spisywała się w pierwszych trzydziestu minutach spotkania. Prowadziła 2:0, 5:3, żeby na przerwę zejść z korzystnym rezultatem 14:11. W szatni kieleckiej ekipy musiało się dziać, a znany jako doskonały motywator trener Tałant Dujszebajew skutecznie przemówił do głów swoich zawodników.

Co prawda pierwszą bramkę rzucił w drugiej połowie zawodnik z Brześcia – Paweł Altman, ale potem dwiema bramkami odpowiedział reprezentacyjny kołowy – Mateusz Kus. Dobrze zaczęły funkcjonować kieleckie skrzydła, na których brylowali Jachlewski i Reichmann. Już po nieco ponad 10 minutach od wznowienia gry na tablicy wyników widniał remis.

Końcowe fragmenty spotkania wyglądały jak starcie zdecydowanie bardziej doświadczonej drużyny z nowicjuszem. Zespół z Brześcia może być w tym sezonie groźny dla wielu rywali w Lidze Mistrzów, ale póki co za mało w jego grze jest cwaniactwa, które cechuje mistrzów Polski. Ci wygrali pierwsze spotkanie w drodze po obronę tytułu 29:24, a wydaje się, że wcale nie włączyli najwyższej przerzutki.

Najwięcej punktów dla Vive w tym meczu zdobył Krzysztof Lijewski – 6. Po trzy oczka dołożyli Karol Bielecki, Manuel Strlek, Mateusz Jachlewski, Tobias Reichmann  Mateusz Kus.

W ekipie gospodarzy po 5 bramek zdobyli Dainis Kristopans i Rastko Stojković. Ten drugi jest doskonale znany kibicom szczypiorniaka w Polsce, bo od 2009 do 2013 roku reprezentował barwy kieleckiej ekipy.

Już jutro o godzinie 18.00 swoją przygodę z tegoroczną edycją LM zainaugurują szczypiorniści Wisły Płock, którzy podejmą na swoim parkiecie słynną Barcelonę.

Mieszkow Brześć – Vive Tauron Kielce 24:29 (14:11)