Fot. fanpage Vive Tauron Kielce
fanpage vivea
Fot. fanpage Vive Tauron Kielce
Vive wzmacnia skład, przychodzi reprezentant Hiszpanii
Prezes Vive Tauronu Kielce Bertus Servaas potwierdził najbliższe transfery zwycięzcy Ligi Mistrzów. Od sezonu 2017/18 w Hali Legionów będzie występować Alex Dujshebaev, reprezentant Hiszpanii i syn trenera pierwszego zespołu.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
3 czerwiec, 2016 11:55

23-letni prawy rozgrywający gra obecnie dla Vardaru Skopje. Wcześniej był zawodnikiem klubów hiszpańskich. W sezonie 2014/15 wybrano go najlepszym młodym zawodnikiem LM.

W 2014 roku debiutował w kadrze narodowej. Z Hiszpanią zdobył srebrny medal na tegorocznych mistrzostwach Europy. W 2015 roku uczestniczył w MŚ. Reprezentacji nie powiodło się natomiast w kwalifikacjach do igrzysk w Rio de Janeiro. Na turnieju w Malmö Hiszpania uplasowała się za Słowenią i Szwecją, a Dujshebaev zdobył osiem bramek.

Wcześniej, bo już tego lata, do stolicy województwa świętokrzyskiego zawitają czołowy strzelec LM Słoweniec Dean Bombač (Pick Szeged), reprezentant Serbii Darko Đukić (Beşiktaş), chorwacki bramkarz Filip Ivić (RK Zagrzeb) oraz Patryk Walczak.

Razem z Dujshebaevem w 2017 roku przyjdzie z Dunkierki Chorwat Marko Mamić, a rok później z hiszpańskiego CB Ademar León serbski golkiper Vladimir Cupara.

Od pewnego czasu wiadomo też, że z Kielcami żegna się teraz trójka chorwackich szczypiornistów – Ivan Čupić, Denis Buntić oraz Marin Šego. Karierę kończy Grzegorz Tkaczyk, o czym pisaliśmy tutaj.