Fot. Facebook Zofii Klepackiej.
klepacka2
Fot. Facebook Zofii Klepackiej.
W Hyeres bez większych zmian
Słabe warunki nieco storpedowały piątkowe zmagania najlepszych żeglarzy na Lazurowym Wybrzeżu. Nasi zawodnicy żeglowali ze zmiennym szczęściem. Paweł Tarnowski stracił pozycję lidera w RS:X i jest piąty, ale na drugie miejsce wysforował się Piotr Myszka. Klasę pokazuje Zofia Klepacka, która z dużą przewagą przewodzi stawce windsurferek.
Tomasz Więcławski
30 kwiecień, 2016 12:56

Nasza utytułowana zawodniczka w siódmym wyścigu zajęła 2. miejsce. Dziewiąta przypłynęła na metę Małgorzata Białecka, która w „generalce” zajmuje 13. pozycję. Po dobrym początku regat z tonu spuściła nieco Maja Dziarnowska – aktualnie zajmująca 9. miejsce.

Piotr Myszka w piątek zajął 4. lokatę i jest już wiceliderem. Nie powiodło się Pawłowi Tarnowskiemu, który ukończył siódmy wyścig na odległej 22. pozycji i spadł na 5. miejsce. Przemysław Miarczyński pływa nieco w kratkę i jest na początku drugiej dziesiątki (12. lokata).

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska w 5. wyścigu przyżeglowały na metę dopiero 25. Spowodowało to spadek w klasyfikacji generalnej na 7. pozycję.

– Dziś rozegrano jeden wyścig ze względu na słaby wiatr – napisała do swoich fanów na FB nasza liderka w klasie RS:X.  – Na mecie byłam 2. i cały czas prowadzę zawody! Trzymajcie kciuki za jutro!

My też zaciskamy palce za naszych zawodników. Kolejny meldunek z Hyeres już wieczorem.