Fot. Tomasz Jastrzebowski / Newspix.pl
Trener Edward Skorek,
J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska - Plomien Sosnowiec 2:3, Polska Liga Siatkowki,
21-21-2007, Warszawa,
fot. Tomasz Jastrzebowski / Newspix.pl
Fot. Tomasz Jastrzebowski / Newspix.pl
W PlusLidze podobnie jak w turnieju olimpijskim. Nie będzie przerw technicznych
Wprowadzony na igrzyskach w Rio pomysł z usunięciem z meczów siatkarskich przerw technicznych po 8 i 16 punkcie sprawdził się na tyle, że zostanie zaaprobowany przez władze PlusLigi.
Tomasz Kawczyński
28 sierpień, 2016 13:55

Bez regulaminowych pauz gra była bardziej płynna i ciekawsza. Jednocześnie skracało to czas trwania spotkań. Było to szczególnie ważnie na olimpiadzie, gdy do rozegrania było sześć meczów jednego dnia w tej samej hali. Do dyspozycji każdego z trenerów pozostawiono dwie 30-sekundowe przerwy w secie. Trzeba pamiętać, że gra była również przerywana przez system challenge.

Brak przerw technicznych zapewne spowoduje wprowadzenie 10-minutowej przerwy między pierwszą a drugą partią meczu. Ten pomysł był już testowany parę lat temu, ale nie zyskał aprobaty zawodników oraz szkoleniowców. Inne zdanie miały kluby i stacje telewizyjne, które chciały wykorzystywać czas marketingowo. Ostatecznie wówczas szybko z niego zrezygnowano, teraz ponownie znalazł sympatyków.

We Włoszech już jakiś czas temu wprowadzono jedną przerwę techniczną, po zdobyciu przez którąś z drużyn 12 punktu. Propozycja nie znalazła naśladowców poza Półwyspem Apenińskim.

PlusLiga rusza 1 października. We wrześniu zespoły będą uczestniczyć w licznych turniejach towarzyskich w kraju i za granicą.