Fot. TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
LIPTOVSKY MIKULAS, 14.05.2016
MISTRZOSTWA EUROPY W SLALOMIE KAJAKOWYM, EUROPEAN SENIOR CANOE SLALOM CHAMPIONSHIPS
N/Z. GRZEGORZ HEDWIG
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
Wicemistrz świata może nie pojechać na igrzyska
Polscy i zagraniczni specjaliści po ubiegłorocznych MŚ przewidywali, że Mateusz Polaczyk może sięgnąć po olimpijski medal. Teraz, przed ostatnimi wewnętrznymi kwalifikacjami kadry, wygląda na to, że kajakarz w ogóle na igrzyska nie pojedzie.
Jarosław Więcławski
18 maj, 2016 16:48

O miejsce w samolocie do Rio Polaczyk rywalizuje z Maciejem Okręglakiem. W ME w Liptowskim Mikulaszu wicemistrz świata zajął dopiero 19. miejsce, a jego reprezentacyjny kolega i główny konkurent w jednym był 8. Panów przedzielił jeszcze Dariusz Popiela, który uplasował się na 13. pozycji. Ostatnim etapem rywalizacji będą zawody w Bratysławie (28-29.05). Okręglak do tej pory zgromadził 8 punktów i o 2 wyprzedza Polaczyka. Aby pojechać do Rio, wicemistrz świata musiałby go w ostatnich zawodach pokonać, a dodatkowo pomiędzy nimi musiałby się znaleźć Popiela. W innym wypadku Polaczyk do Brazylii nie pojedzie.

Jasna jest już sytuacja wśród pań – Polskę w Rio w K-1 reprezentować będzie Natalia Pacierpnik, która potwierdziła swoją mocną pozycję w kadrze na ME.  Pewny startu w C-1 może być już także Grzegorz Hedwig (na zdjęciu). Wciąż nie wiadomo, kto wystąpi w C-2. Przed ME wydawało się, że pewniakami są Piotr Szczepański i Marcin Pochwała, ale na Słowacji lepiej wypadli bracia Brzezińscy. Przed zawodami w Bratysławie pierwszy duet ma tylko punkt przewagi.