Fot. Facebook/Gerard Kurniczak
kurniczak
Fot. Facebook/Gerard Kurniczak
Wielki sukces polskiego zapaśnika. 17-latek mistrzem świata kadetów
Startujący w stylu klasycznym w kategorii 100 kg Gerard Kurniczak wywalczył złoty medal odbywających się w Tbilisi mistrzostw świata kadetów. Zapaśnik KS Sobieski Poznań w drodze do finału pokonał czterech rywali, a w ostatniej walce zwyciężył Irańczyka Abadiego.
Tomasz Kawczyński
14 wrzesień, 2016 17:16

Kurniczak to jedna z największych nadziei polskich zapasów. Ma na koncie spore sukcesy jako kadet. Ma na koncie złoto w kat.85 kg i srebro mistrzostw Europy w kat.100 kg. W lipcu tego roku w Sztokholmie na czempionacie kontynentu musiał uznać wyższość jedynie Rosjanina Szarapa Alichanowa.

Na zawodach w Tbilisi w pokonanym polu zostawił najpierw Greka Iordanisa Kalaitzidisa (3-0). Później zrewanżował się Alichanowowi za porażkę w stolicy Szwecji (3-1).

W ćwierćfinale stoczył zwycięską walkę z Azerem Alim Aminzadze (2-1), a w półfinale odprawił z kwitkiem reprezentującego Indie Deepanshu (5-3). Rzut Polaka z walki o finał uznano za najlepszą akcję całego dnia.

Finałowym przeciwnikiem poznanianina był Vahid Dadkhah Ghasem Abadi z Iranu. Nasz zapaśnik wygrał 3-1 (2-1) i dzięki temu stanął na najwyższym stopniu podium.

Do stolicy Gruzji pojechało łącznie 19 reprezentantów Polski. Liczymy, że złoto Kurniczaka nie będzie jedynym krążkiem „Biało-czerwonych”.