Fot. MAREK JANIKOWSKI/newspix.
radwanska
Fot. MAREK JANIKOWSKI/newspix.
Wimbledon: Ukrainka pierwszą rywalką Radwańskiej, ciężkie zadanie przed Linette
Agnieszka Radwańska i Magda Linette poznały rywalki w pierwszej rundzie, rozpoczynającego się w najbliższy poniedziałek, Wimbledonu.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
24 czerwiec, 2016 13:20
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Rozstawiona z numerem trzecim „Isia” będzie zdecydowaną faworytką w starciu z 97 w rankingu WTA Ukrainką Kateryną Kozłową. Obie panie dotychczasowo nie grały ze sobą.

W gorszym położeniu znalazła się Magda Linette. Nasza „druga rakieta” będzie próbowała stawić czoła rozstawionej z numerem czternastym Samanthcie Stosur.

Jeżeli wszystko potoczy się po myśli polskich zawodniczek, w drugiej rundzie Agnieszka zagra z lepszą z pary Karin Knapp/ Ana Konjuh, zaś Linette trafi na zwyciężczynie spotkania pomiędzy Shelbą Rogers a Sabine Lisicki.

Być może w turnieju głównym zagra także trzecia biało-czerwona tenisistka – Paula Kania. Zawodniczka przeszła już dwie rundy eliminacyjne i w trzeciej, decydującej o wejściu do głównej drabinki, zmierzy się z Chinką Lin Zhu. Z eliminacji odpadła niestety Urszula Radwańska, która została pokonana przez Nowozelandkę Marinę Eraković.