Fot. Adam Jastrzębowski/newspix.
17.06.2016, Poznan , World Rowing world cup / Wioslarstwo Puchar Swiata Tor Regatowy Malta  , N Z Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz, Miroslaw Zietarski (POL) M4x  , FOT. Adam Jastrzebowski / newspix.pl
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. Adam Jastrzębowski/newspix.
Wioślarstwo: Czwórka podwójna mężczyzn w finale A
Czwórka podwójna Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski wywalczyła bezpośredni awans do finału. W swoim biegu eliminacyjnym Polacy zajęli drugie miejsce.
Jarosław Więcławski
6 sierpień, 2016 18:29

Czwórka o awans do finału rywalizowała z Australią, Wielką Brytanią, Szwajcarią i Litwą. Zwyciężyli ci pierwsi, z czasem 5:50.98. Biskup, Chabel, Radosz i Ziętarski dopłynęli do mety z wynikiem 5:51.28. Trzecie miejsce zajęli Szwajcarzy.

Monika Ciaciuch, Agnieszka Kolbus, Joanna Leszczyńska i Maria Springwald również dopłynęły do mety jako drugie, co oznacza, że o finał powalczą w repasażach. Wyścig przegrały z Niemkami. Polki osiągnęły czas 6:33:43.

Stawiałam na to, że nasza czwórka sprawi bardzo miłą niespodziankę w Rio – powiedziała w studiu TVP Julia Michalska, nasza medalistka wioślarska z Londynu. – Już w pierwszym biegu chłopcy pokazali, że są bardzo mocni. Dziewczyny popłynęły dobrze, ale stać je na jeszcze lepszy występ. W finale będą z pewnością, a tam może zdarzyć się wszystko.