FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
GDYNIA 20.09.2015 GDYNIA ARENA TENIS DAVIS CUP POLSKA SLOWACJA POLAND SLOVAKIA MECZ JERZY JANOWICZ - MARTIN KLIZAN N/Z JERZY JANOWICZ 
FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
Włoch najlepszy w grze pojedynczej w Pekao Szczecin Open
26-letni Alessandro Giannessi zwyciężył w finale rozgrywanego w stolicy województwa zachodniopomorskiego turnieju ATP Challenger Tour Pekao Szczecin Open. W finałowym spotkaniu Włoch pokonał Dustina Browna 6-2, 6-3.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
18 wrzesień, 2016 17:02

Dla Giannessiego to pierwszy tytuł i największy sukces w dotychczasowej karierze. Dopiero podczas niedawnego US Open zadebiutował w turnieju głównym Wielkiego Szlema. Na kortach w Nowym Jorku uległ w II rundzie Stanowi Wawrince, wcześniej pokonując w pięciu setach Denisa Kudlę z USA.

Miał już natomiast dobre wspomnienia z poprzednich startów w Pekao Szczecin Open, tyle że z gry podwójnej. W 2013 i 2015 roku dwukrotnie grał w jej finale. Obie próby nie przyniosły mu triumfu.

W tym roku w Szczecinie występował jedynie w singlu. Zajmujący 198. miejsce w światowym rankingu Włoch pokonał aż trzech swoich rodaków, a w półfinale odprawił z kwitkiem Francuza Constanta Lestienne’a.

Finałowym przeciwnikiem Giannessiego był rozstawiony z trójką Dustin Brown (Niemcy), szczeciński zwycięzca sprzed dwóch lat. Włoch potrzebował 62 minut na wygraną z wyżej notowanym przeciwnikiem. Oddał mu zaledwie pięć gemów

To był po prostu perfekcyjny mecz w moim wykonaniu – cytuje triumfatora oficjalny serwis turnieju. – Ostatnie tygodnie są dla mnie bardzo dobre i czuję, że w końcu złapałem odpowiednią formę. Dziękuję wszystkim, którzy przyłożyli rękę do organizacji tego cudownego turnieju i mam nadzieję, że widzimy się tu za rok!

W deblu zwyciężyli Andre Begemann (Niemcy) i Aleksandr Bury (Białoruś). W finale po super tie-breaku (10-4) ograli Szwedów Johana Brunströma i Andreasa Siljeströma.