Fot. fivb.org
prudel2
Fot. fivb.org
World Tour Finals: Półfinały bez polskich duetów
Nie udało się awansować Polakom do strefy medalowej finałów cyklu World Tour w siatkówce plażowej. Z turnieju w Toronto odpadli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.
Tomasz Kawczyński
18 wrzesień, 2016 15:16

Bliżej awansu do półfinału byli Kantor z Łosiakiem. Za przeciwników mieli reprezentujących Kanadę Bena Saxtona oraz Chaima Schalka. Ta para była jak najbardziej w zasięgu “Biało-czerwonych”.

Pierwsza partia przebiegała pod dyktando naszych siatkarzy. Szybko zbudowali sobie kilkupunktową przewagę i utrzymali ją do końca. Wygrana 21-17 dawała nadzieję na 1/2 finału. Niestety, potem było znacznie gorzej. Gospodarze zagrali koncertowo w drugim secie. Pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie 12 punktów. O końcowym rozstrzygnięciu zdecydował tie-break. Wyrównany z początku bój zakończył się wynikiem 15-11 dla Kanadyjczyków.

Fijałek i Prudel mieli za to przeciwników z najwyższej półki. Po drugiej stronie siatki stanęli mistrzowie olimpijscy z Rio – Alison Cerutti oraz Bruno Schmidt. Otwierający rywalizację set był wyrównany, Polacy obejmowali prowadzenie, ale w końcówce utytułowani Brazylijczycy potwierdzili klasę i ostatecznie zwyciężyli 21-19. W następnej partii kontrolowali już przebieg gry, nie pozwalając zbliżyć się naszym zawodnikom choćby na punkt. Wygrali 21-15.

W półfinałach turnieju męskiego zagrają poza tym Evandro Oliveira/Pedro Solberg Salgado (Brazylia) i John Hyden/Tri Bourne (USA)