FOT. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL
31.05.2014, Poznan Tor Regatowy Malta , , Sporty wodne , kajakarstwo , Mistrzostwa Polski w kajakarstwie 2014  , N Z  Marta Walczykiewicz  , FOT. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL
Wtorek w Rio – sesja poranna
Pod znakiem kapitalnej dyspozycji mistrzów olimpijskich z Londynu upłynął wtorkowy poranek w Rio de Janeiro. Swoje sukcesy sprzed czterech lat powtórzyli dyskobolka Sandra Perković, trójskoczek Christian Taylor oraz kanadyjkarz Sebastian Brendel i kajakarka Lisa Carrington. Szósty i siódmy medal trafił na konto reprezentacji Polski. Srebro wywalczyła Marta Walczykiewicz, a brąz Karolina Naja i Beata Mikołajczyk.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
16 sierpień, 2016 18:36

Lekkoatletyka

rzut dyskiem kobiet: Złoto Sandra Perković/Chorwacja, Srebro Mélina Robert-Michon/Francja, Brąz Denia Caballero/Kuba

Perković w całym konkursie miała tylko jeden udany rzut. Jednak wynik 69.21 był zdecydowanie najlepszym z całej stawki. Chorwatka po raz drugi z rzędu wywalczyła olimpijskie złoto. W dorobku ma też złoto z MŚ 2013 oraz cztery tytuły mistrzyni Europy. Tylko brązem musiała zadowolić się mistrzyni świata z Pekinu.

trójskok mężczyzn: Złoto Christian Taylor/USA, Srebro Will Claye/USA, Brąz Dong Bin/Chiny

Mistrz i wicemistrz z Londynu utrzymali swoje pozycje. Taylor zapewnił sobie złoto już w pierwszej próbie, uzyskując 17.86. Claye pobił rekord życiowy (17.76), ale nie wyprzedził swojego bardziej utytułowanego rodaka. Najlepszy rezultat w karierze osiągnął również brązowy medalista z Chin (17.58). Poza podium wylądował zwycięzca igrzysk z Pekinu, Portugalczyk Nelson Évora.

Na 12. miejscu uplasował się Karol Hoffmann.

W eliminacjach odpadli Karol Zalewski (200 m) i Karolina Kołeczek (100 m ppł.).

Kajakarstwo

K-1 200 m kobiet: Złoto Lisa Carrington/Nowa Zelandia, Srebro Marta Walczykiewicz/Polska, Brąz Inna Osipenko-Rodomska/Azerbejdżan

27-letnia Nowozelandka z najlepszym czasem w historii igrzysk (39.864) potwierdziła swoją dominację w tej konkurencji. Wygrała złoto cztery lata temu w Londynie, jest też czterokrotną mistrzynią świata. Walczykiewicz ostatnie regularnie meldowała się za nią w imprezach mistrzowskich. Teraz po raz pierwszy stanęła na olimpijskim podium. Osipenko-Rodomska na trzech poprzednich igrzyskach zdobywała medale dla Ukrainy.

K-2 500 m kobiet: Złoto Gabriella Szabó i Danuta Kozak/Węgry, Srebro Franziska Weber i Tina Dietze/Niemcy, Brąz Karolina Naja i Beata Mikołajczyk/Polska

Znakomita węgierska dwójka na finiszu rozprawiła się z mistrzyniami olimpijskimi z Londynu. Dla Kozak to trzecie złoto w jej występach na igrzyskach. Polki do końca musi walczyć o miejsce na podium z Ukrainkami. Ostatecznie wygrały o sześć dziesiątych sekundy i obroniły brąz sprzed czterech lat.

C-1 1000 m mężczyzn: Złoto Sebastian Brendel/Niemcy, Srebro Isaquias Queiroz/Brazylia, Brąz Serghei Taranovschi/Mołdawia

Obrońca tytułu i aktualny mistrz świata stoczył zaciętą walkę z reprezentantem gospodarzy. Niemiec od połowy dystansu utrzymywał przewagę, a na metę wpłynął o półtorej sekundy przed rywalem. Taranovschi wygrał brąz o 0.111 s.

Na dziewiątym miejscu został sklasyfikowany Tomasz Kaczor. Polak wygrał finał B.

K-1 1000 m mężczyzn: Złoto Marcus Walz/Hiszpania, Srebro Josef Dostál/Czechy, Brąz Fernando Pimenta/Portugalia

Hiszpan wygrał pierwszy finał kajakarzy o ponad pół sekundy przed reprezentantem Czech. Dopiero szóste miejsce zajął mistrz świata, Duńczyk René Holten Poulsen. W finale B startował Rafał Rosolski. Polak dopłynął na szóstej pozycji.

Pływanie

10 km otwarty akwen mężczyzn: Złoto Ferry Weertman/Holandia, Srebro Spyridon Gianniotis/Grecja, Brąz Marc-Antoine Olivier/Francja

Holendrzy zdominowali olimpijskie pływanie długodystansowe. Po wczorajszym zwycięstwie Sharon van Rouwendaal wspaniałym finiszem popisał się 24-letni Weertman. Minimalnie wyprzedził Greka. Zacięta walka toczyła się również o brąz. Francuz Olivier ograł Chińczyka Zu Lijuna. Piąty był mistrz świata Jordan Wilimovsky, a dopiero dwunasty obrońca tytułu Oussama Mellouli.

Kolarstwo torowe

Do półfinału w keirinie awansowali Damian Zieliński i Krzysztof Maksel. O awans do finału powalczą w tym samym wyścigu. Ich przeciwnikami o 21:46 będą Fabian Puerta, François Pervis, Joachim Eilers oraz Sam Webster. Awansuje najlepsza trójka.