FOT. MATEUSZ BOSIACKI / 400mm.pl / NEWSPIX.PL.
WLOCLAWEK 20.09.2016
STADION OSIR
PILKA NOZNA KOBIETY 
ELIMINACJE MISTRZOSTWA EUROPY W PILCE NOZNEJ KOBIET 2017 KADRA PZPN 
POLSKA - MOLDAWIA
OSIR STADIUM
FOOTBALL WOMEN QUALIFIERS QUALIFICATION ROUND UEFA WOMEN'S EURO CHAMPIONSHIP 2017 NATIONAL TEAM
POLAND - MOLDOVA 
NZ. EWA PAJOR
FOT. MATEUSZ BOSIACKI / 400mm.pl / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. MATEUSZ BOSIACKI / 400mm.pl / NEWSPIX.PL.
Wygrana polskich piłkarek w ostatnim spotkaniu eliminacji do Euro 2017
Kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej zakończyła we wtorkowy wieczór eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Nasze zawodniczki już wcześniej straciły szanse na awans, ale we Włocławku pokonały 4-0 (1-0) Mołdawię i zakończyły rywalizację na trzecim miejscu w grupie 4.
Tomasz Kawczyński
20 wrzesień, 2016 22:39

Polki przez 12 miesięcy rozegrały w eliminacjach osiem meczów. Dwukrotnie uległy Szwecji (0-3, 0-4), wywalczyły jeden punkt w starciach z Danią (0-0, 0-6) oraz trzy przeciwko Słowacji (2-0, 1-2). Zdecydowanie najsłabsza w tym gronie Mołdawia to jedyny zespół, z którym “Biało-czerwone” zwyciężyły u siebie i na wyjeździe (pierwszy mecz 3-1).

Czerwcowy blamaż z Danią kosztował utratę posady selekcjonera Wojciecha Basiuka. Na początku lipca zastąpił go Miłosz Stępiński, dla którego jest to pierwsza praca z kobietami. Mecz z Mołdawią był jego debiutem na ławce trenerskiej.

Stępiński wyraźnie przemeblował kadrę. Na stadionie we Włocławku w podstawowym składzie wybiegły nieobecne u jego poprzednika Katarzyna Kiedrzynek, Patrycja Pożerska, Natalia Pakulska, Agnieszka Winczo, Paulina Dudek czy Anna Gawrońska. Nie zabrakło natomiast najbardziej rozpoznawalnej polskiej futbolistki – Ewy Pajor z Wolfsburga.

Do przerwy Polki powinny prowadzić 2-0, ale sędziująca mecz Simona Ghisletta nie uznała jednej z bramek zdobytej przez Pajor. Dopiero w 43. minucie mogliśmy oficjalnie zapisać pierwsze trafienie na swoje konto.

Worek z golami rozwiązał się po zmianie stron. W 64. minucie wynik podwyższyła Katarzyna Daleszczyk, a dwie kolejne bramki zdobyła Agnieszka Winczo.

Grupę 4 wygrała reprezentacja Szwecji. Do Euro awansują również bezpośrednio Dunki.