Fot. Facebook/Szymon Rekita
rekita
Fot. Facebook/Szymon Rekita
Wysokie lokaty młodych polskich kolarzy na ME
Wiktoria Pikulik była jedenasta wśród juniorek, a Szymon Rekita siódmy wśród młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas na Mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym we Francji.
Jarosław Więcławski
14 wrzesień, 2016 19:18

Na prawie trzynastokilometrowym dystansie najszybsza była Włoszka Lisa Morzenti, która przejechała dystans w czasie 19.04. Jej rodaczka, Alessia Vigilia była wolniejsza o 14 sekund. Na trzecim stopniu podium stanęła Francuzka Juliette Labous. Pikulik do zwyciężczyni straciła minutę i cztery sekundy. Dwudzieste pierwsze miejsce zajęła Nikola Różyńska.

Wśród mężczyzn najlepszy spośród juniorów był Francuz Alexys Brunel. Na podium stanęli jeszcze Szwajcar Marc Hirschi i Norweg Iver Knotten. Mateusz Kostański zajął 26. miejsce, a Filip Maciejku 38.

Juniorzy oraz młodzieżowcy pokonywali dystans dwukrotnie dłuższy. W tej grupie najszybciej pojechał Niemiec Lennard Kaemna – 33.59. Pół minuty wolniej jechał Włoch Filippo Ganna, a trzydzieści pięć sekund straty miał Francuz Remi Cavagna. Rekita był wolniejszy o 1.18, co pozwoliło mu zająć siódme miejsce. Siedemnasty był Przemysłąw Kasperkiewicz.