Fot. nadesłane
VFS_4914
Fot. nadesłane
Wystartuj w Memoriale z olimpijczykami!
W najbliższą niedzielę na toruńskim Stadionie Miejskim odbędzie się 38 Memoriał im. Grzegorza Duneckiego, a także 1 Mistrzostwa Polski Weteranów w Trójboju Sprinterskim.
Dyscyplinę wspiera:
Redakcja
3 wrzesień, 2016 22:30

 

Stadion przy ul. Bema, na którym odbędą się zmagania, nosi imię właśnie Grzegorza Duneckiego (1915-1959). Reprezentant Pomorzanina trenował wiele konkurencji lekkoatletycznych, jednak największe sukcesy odnosił  w biegach sprinterskich. W swoim dorobku miał m.in. tytuł mistrza Polski seniorów w biegu na dystansie 200 metrów (1939 rok) i kilka tytułów wicemistrza kraju. Stąd też główną konkurencją memoriałową jest trójbój sprinterski (60, 100, 200m).

Zawodnicy powyżej 35 roku życia, którzy przystąpią do tej konkurencji, będą rywalizowali w ramach 1 Mistrzostw Polski Weteranów w Trójboju Sprinterskim. Stanąć na starcie może w zasadzie każdy, nawet osoby, które nigdy nie były wyczynowymi lekkoatletami. Wystarczy spełnić kryteria wieku i złożyć stosowne oświadczenie o stanie zdrowia. Start dla wszystkich weteranów jest bezpłatny.

Do udziału w Memoriale zgłosiło się grono olimpijczyków. Z grona weteranów będą to Genowefa Patla, Urszula Kielan, Ludwika Chewińska, Ryszard Szparak i Janusz Trzepizur. Do walki stanie także dwóch olimpijczyków z niedawnych Igrzysk Olimpijskich w Rio – sprinter Karol Zalewski oraz skoczek wzwyż – Wojciech Theiner.

Do udziału w zawodach serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy spełniają kryteria wiekowe, są na tyle zdrowi, żeby stanąć do sportowej rywalizacji, a także chcą sprawdzić swoją formę u boku zawodników w bardzo zróżnicowanym wieku – podkreśla Prezes Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki Wacław Krankowski.

Najmłodsi zgłoszeni na tą chwilę uczestnicy mają trzynaście lat, najstarsi – przeszło osiemdziesiąt. W sumie organizatorzy spodziewają się przeszło pół tysiąca osobostartów.

Wszyscy zawodnicy powyżej 35 roku życia, którzy chcieliby wystartować w niedzielę, mogą kontaktować się bezpośrednio z prezesem PZWLA, Wacławem Krankowskim, dzwoniąc pod numer  602-137-565 lub pisząc na adres e-mail: wkrankowski@interia.pl.

Zawody odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. Organizatorami zmagań są Miejski Klub Lekkoatletyczny i Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki.