FOT. WOJCIECH FIGURSKI / 058sport.pl/NEWSPIX.PL.
PUCK 22.08.2014 
SIATKOWKA PLSK ORLEN LIGA ATOM TREFL SOPOT AKTYWNE LATO Z ATOMOWKAMI WINDSURFING 
WOMEN VOLLEYBALL POLISH LEAGUE CLUB ATOM TREFL SOPOT COMMUNITY WORK MARKETING 
NZ zofia klepacka , pge marketing
FOT. WOJCIECH FIGURSKI / 058sport.pl/NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. WOJCIECH FIGURSKI / 058sport.pl/NEWSPIX.PL.
Żeglarskie MP: Już jutro wyścigi medalowe. W czołówce bez zmian.
Sobota nie przyniosła większych zmian w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w żeglarstwie w klasach olimpijskich. Po złote medale nadal pewnie zmierzają m.in. Zofia Noceti-Klepacka, Piotr Kula, Paweł Kołodziński z Łukaszem Przybytkiem czy Radosław Furmański. Zawody w Gdańsku są prawdziwym świętem polskich żagli. Kibice mogą spotkać podczas regat największe gwiazdy tej dyscypliny sportu w Polsce - wielokrotnych mistrzów świata, Europy, a także medalistów Igrzysk Olimpijskich.
Tomasz Więcławski
24 wrzesień, 2016 19:51

Wśród panów w klasie RS:X sprawa złotego medalu wydaje się rozstrzygnięta. Tylko kataklizm mógłby go odebrać świetnie żeglującemu w tych regatach Radosławowi Furmańskiemu. Wyprzedza on bowiem o 7 punktów drugiego w stawce Przemysława Miarczyńskiego. Dość powiedzieć jednak, że lider wygrał do tej pory 7 z 9 rozegranych wyścigów.

Większym faworytem przed niedzielą może być chyba tylko Piotr Kula, który w klasie Finn zwyciężył w 8 z 9 wyścigów. Drugi w stawce na tej łódce jest Mikołaj Lahn z Torunia, który wyprzedza swojego klubowego kolegę Sebastiana Kalafarskiego.

Więcej emocji może być wśród rywalizacji deskarek. Co prawda Zofia Noceti-Klepacka utrzymała pozycję liderki po sobotnich zmaganiach, ale przypływała w 7., 8. i 9. wyścigu na wszystkich miejscach podium. Przed medal race utytułowana zawodniczka modli się o silny wiatr, który bez wątpienia jest jej sprzymierzeńcem.

Utrzymana pozycja Lidera!!! – napisała dziś na swoim FB żeglarka ze stolicy. – Jutro medal race, gdzie ściga się najlepsza dziesiątka!!! Oby był wiatr, bo prognoza wygląda fatalnie🙁 Ale nic🙂 jutro wszystkie kciuki na pokład Bracia i Siostry! Elo Załoga!!! [pisownia oryginalna].

Po piętach Klepackiej depcze Maja Dziarnowska, która ma przed decydującym wyścigiem trzy punkty straty w klasyfikacji generalnej do rywalki. O trzecie miejsce w MP powalczą w niedzielę Agnieszka Bilska i Małgorzata Białecka.

W klasie Laser Radial świetnie w niedzielę musi zaprezentować się jak na razie druga w stawce Agata Barwińska, żeby pokonać prowadzącą Tatianę Drozdovskayą. Oczywiście tę zawodniczkę musiałyby w ostatnim wyścigu „objechać” jeszcze inne rywalki, bo jej przewaga nad Polką wynosi 6 punktów.

W klasie Laser Standard wszystko wydaje się rozstrzygnięte. Pewnie po złoty medal MP zmierza nasz olimpijczyk Kacper Ziemiński. Podobnie jest w klasie 49er, w której dominuje nasza eksportowa para Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek.

Na 470-tkach na trzy punkty Agnieszce Skrzypulec i Irminie Mrózek Gliszczyńskiej odskoczyli Maciej Sapiejka i Adam Krefft.

Zapraszamy jutro do kibicowania w wyścigach medalowych naszym wspaniałych żeglarzom. To trudny, wymagający, ale niezwykle pasjonujący sport.