Fot. Facebook.
12901274_505721319637133_3268848906858343283_o
Fot. Facebook.
Żeglarstwo: Polacy powalczą o miejsca na podium PŚ w Hyeres
Najlepsi Polscy żeglarze walczą właśnie na Pucharze Świata w Hyeres. Dziś regaty rozpoczęły się na dobre. Na lazurowym wybrzeżu pojawili się wszyscy olimpijczycy i liczący się zawodnicy w danej klasie. Nasza reprezentacja także startuje w najsilniejszym składzie
Tomasz Więcławski
27 kwiecień, 2016 14:23

PŚ we Francji jest doskonałym przetarciem przed IO w Rio de Janeiro. Żeglarze mogą skonfrontować swoją formę na tle najmocniejszych konkurentów z innych państw. Zawody potrwają do 1 maja. Na 5kolek.pl będziemy przekazywali najważniejsze informacje z Hyeres.

Dziś w tej miejscowości odbędą się pierwsze wyścigi. Poniedziałek i wtorek upłynął pod znakiem rejestracji zawodników i treningów. Kto będzie reprezentował biało-czerwoną gwardię na Pucharze Świata?

W Hyeres pojawiły się wszystkie załogi, które zaprezentują się na IO w Rio de Janeiro. W gronie najlepszych żeglarzy świata nie mogło zabraknąć naszych największych nadziei medalowych na sukces w Brazylii – mistrzów świata w klasie RS:X Małgorzaty Białeckiej i Piotra Myszki. Ale w szranki z nimi staną chociażby medaliści olimpijscy z Londynu – Zofia Klepacka i Przemysław Miarczyński.

Rywalizacja w klasie Laser będzie dla nas interesująca z powodu startu Kacpra Ziemińskiego. Z uwagą będziemy obserwowali także poczynania naszych załóg w klasach 49er (Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński) oraz w żeńskiej rywalizacji na 470-tkach (Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska).

A to oczywiście nie wszystkie nasze załogi, które zaprezentują się na południu Francji. Liczymy na dobre wieści z tego akwenu, bo w poprzednich latach był on bardzo często szczęśliwy dla naszych zawodników.

Przypomnijmy, jak zakończył się start naszych zawodników na poprzednich zawodach rozgrywanych na Majorce: