FOTO MICHAL ZEMANEK/NEWSPIX.PL
11.MARCH.2011 - BIRMINGHAM- NIA- UK MIXED DOUBLES CHAMPIONSHIP - QUARTER FINALS - ROBERT MATEUSIAK I NADIEZDA ZIEBA 


 

FOTO MICHAL ZEMANEK/NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOTO MICHAL ZEMANEK/NEWSPIX.PL
Zięba i Mateusiak wchodzą do ćwierćfinału
Po dramatycznym, ale zwycięskim pojedynku z brytyjską parą Chris Adcock / Gabrielle Adcock polski mikst Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak zakwalifikował się do 1/4 finału turnieju olimpijskiego.
Tomasz Kawczyński
13 sierpień, 2016 21:16

Przypomnijmy, że Polacy przegrali pierwszy mecz grupowy z Duńczykami, ale wczoraj zrewanżowali się we wspaniały sposób, ogrywając faworyzowanych Chińczyków. Po pierwszym dzisiejszym meczu było wiadomo, że zwycięstwo nad Brytyjczykami da zwycięstwo w grupie B.

Początek był nerwowy. Zięba i Mateusiak przegrywali od pierwszych minut seta otwierającego spotkanie. Potem musieli gonić, udało im się doprowadzić do wyrównania, ale ostatnie słowo należało do rywali. Adcockowie wygrali 21-18.

Porażka do minimum niwelowała możliwość kolejnych błędów. Drugi set był niesamowicie wyrównany i rozstrzygnął się na przewagi. Brytyjczycy mieli kilka szans na zakończenie meczu, ale nasi nie dali się złamać i po niemal pół godzinie gry wygrali 27-25.

Trzeci set był już popisem ćwierćfinalistów poprzednich igrzysk. Polacy cały czas byli z przodu i zwyciężyli 21-9.

Zięba i Mateusiak są jedynym europejskim mikstem w najlepszej ósemce. Poza nimi awans wywalczyły po dwie pary chińskie oraz indonezyjskie oraz reprezentanci Malezji, Japonii i Korei Południowej.