Fot. fivb.org
fijałek
Fot. fivb.org
Znamy podział grup turnieju olimpijskiego w siatkówce plażowej
Trzy polskie pary, które wezmą udział w sierpniowym turnieju olimpijskim w Brazylii, poznały swoich przeciwników.
Karol Żebrowski
10 lipiec, 2016 16:45

Losowanie odbyło się w szwajcarskim Gstaad. Zarówno w turnieju męskim jak i damskim zostały rozlosowane grupy od A do F. Nasza jedyna kobieca para, Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (11 miejsce w rankingu FIVB), zostały przydzielone do grupy A, gdzie zmierzą się z najwyżej rozstawionymi Brazylijkami Larissą i Talitą oraz amerykańską parą Fendrick/Sweat (15). Ostatnimi rywalkami Polek będą zwyciężczyni kwalifikacji interkontynentalnych.

Wnikliwe obserwacje przygotowujące do turnieju mogą także rozpoczynać nasi panowie – Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel (14) oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak (11). Ci drudzy spróbują stawić czoła, w grupie B, światowej „dwójce” czyli holenderskiej parze Brouwer/Meeuwsen, a także Niemcom Bockermann/ Fluggen (15) oraz, podobnie jak w przypadku pań, zwycięskiej parze z kwalifikacji. Fijałek z Prudlem, którzy jako jedyni z naszych reprezentantów debiut na Igrzyskach mają już za sobą, znaleźli się w grupie E z Holendrami Nummerdor/ Varenhorst (5), Rosjanami Semenov/ Krasilnikov (9) oraz z chilijskimi braćmi Estebanem i Marco Grimalt (bez rozstawienia).

Z każdej z grup, do 1/8 awansują po dwie najlepsze drużyny, a także dwa duety z trzecich miejsc, które będą klasyfikowały się najlepszym bilansem. Dodatkowo, pozostałe cztery drużyny z trzecich lokat rozegrają miniturniej, z którego najlepsze dwie również znajdą się w 1/8.

Turniej siatkówki plażowej w Rio będzie odbywał się w dniach 6-18 sierpnia.