Fot. Facebook Zofii Klepackiej
klepacka2
Fot. Facebook Zofii Klepackiej
Zofia Klepacka liderką. Polacy rządzą w RS:X
Ze zmiennym szczęściem żeglowali nasi zawodnicy podczas drugiego dnia zmagań we francuskim Hyeres. Wygraną czwartkowych wyścigów jest bez wątpienia Zofia Klepacka, która awansowała na pozycję liderki w klasie RS:X. Paweł Tarnowski przewodzi w stawce w tej samej klasie wśród mężczyzn.
Tomasz Więcławski
28 kwiecień, 2016 22:18
W kategoriach: Aktualności Żeglarstwo

Piotr Myszka, nasz mistrz świata, spisywał się we czwartek już zdecydowanie lepiej niż pierwszego dnia regat i po sześciu wyścigach awansował na 5. miejsce. Dziś wygrał jednak 5. i 6. wyścig, co jest dobrym prognostykiem na kolejne dni. Koleżanki Zofii Klepackiej pływały nieco słabiej niż we środę i zajmują odleglejsze pozycje w „generalce”. Maja Dziarnowska jest 8., a Małgorzata Białecka 13.

Klepacka na swoim Facebooku tak skomentowała dzisiejsze żeglowanie: „Dziś jestem zadowolona z pierwszych dwóch wyścigów. Byłam 4. i 7. W trzecim moja koncepcja żeglarska trochę nie wyszła i z 40. miejsca skończyła wyścig 18-ta. Ale jest pozycja lidera! Trzymajcie kciuki za jutro! Buziaki!„.

Medalistka z IO w Londynie jest w doskonałej dyspozycji. Przypomnijmy, że Klepacka jest rezerwową reprezentantką naszego kraju na IO w Rio. Kwalifikację wcześniej wywalczyła Małgorzata Białecka.

Kacper Ziemiński w klasie Laser po czterech wyścigach jest 12. Zawodzą nieco nasze osady w klasie 49er. Tomasz Januszewski i Jacek Nowak zajmują jak na razie 13. miejsce, a Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim są 26.

Na wysokiej 5. pozycji plasują się po dwóch dniach zmagań Agnieszka Szkrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska w rywalizacji 470-tek. Zawody trwają do niedzieli, kiedy rozegrane zostaną wyścigi finałowe – najlepiej punktowane w całych regatach. Nadal mamy realne szanse na zwycięstwo paru zawodników we Francji i kilka miejsc na podium. Trzymamy kciuki za naszych.