Fot. Marek Biczyk/newspix.
WARSZAWA 06.09.2014
WINDSURFING PUCHAR SWIATA SLALOM
NZ ZOFIA KLEPACKA
FOT MAREK BICZYK NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. Marek Biczyk/newspix.
Zofia Klepacka wicemistrzynią Europy w klasie RS:X
Na drugim miejscu zakończyła odbywające się w Helsinkach windsurfingowe mistrzostwa Europy Zofia Klepacka. Polka prowadziła w regatach, ale wyścig medalowy skończyła na czwartym miejscu i ostatecznie musi zadowolić się srebrem. Wśród panów brąz wywalczył Paweł Tarnowski.
Tomasz Kawczyński
9 lipiec, 2016 22:23

W czempionacie nie startowali nasi olimpijczycy – Małgorzata Białecka i Piotr Myszka.

Klepacka do ostatniego wyścigu ruszała z przewagą dwóch punktów nad Rosjanką Stefanią Elfutiną i sześciu nad Francuzką Charline Picon. Te zawodniczki były już pewne miejsc na podium, gdyż wypracowały sobie odpowiednią przewagę nad resztą stawki.

Picon triumfowała w podwójnie punktowanym wyścigu medalowym i zdobyła tytuł mistrzyni Europy. Polka skupiła się na kontrolowaniu pozycji Rosjanki i dzięki temu mogła cieszyć się ze srebrnego krążka.

Nasza medalistka olimpijska z Londynu wywalczyła piąty medal ME w karierze. Była najlepsza w 2011 roku w Burgas. Trzy brązy zdobyła w 2010, 2014 i 2015 roku.

Na dziewiątym miejscu regaty zakończyła druga z Polek, Maja Dziarnowska.

Paweł Tarnowski, ubiegłoroczny mistrz Europy, zdobył medal brązowy. W ostatnim wyścigu zajął drugie miejsce i przesunął się w ostatecznej klasyfikacji z miejsca piątego na trzecie. Złoto wywalczył Francuz Thomas Goyard. Piątą pozycję zajął Przemysław Miarczyński.